Vi er på HG 4 gennemførselsvejledere, Helle, Louise, Malene og Mikkel.
Vi står til rådighed til besvarelse af små som store spørgsmål.
Du er altid velkommen, til at skrive til os og bede om en samtale. Ligesom du kan møde op i vores træffetid og lave en aftale. I gennemførselsvejledningen er vores primære mål at hjælpe dig til at gennemføre din gymnasieuddannelse.
Hvad enten du oplever personlige, faglige eller sociale udfordringer, kan det være et skridt i den rigtige retning at vende det med en anden.
Vi har tavshedspligt, så det er altid dig selv, der afgør, om vi blot har en fortrolig samtale, eller om andre parter skal inddrages efterfølgende.
Vi gennemførelsesvejledere er ansvarlige for forskellige klasser. Du kan se nedenfor, hvem der er gennemførselsvejleder for din klasse.

Helle Danielsen (HD)
Træffes på hd@hels-gym.dk Vejlederlokale 3
GF-hold: GF1, GF2
1.g: 1c, 1y
2.g: 2c, 2w
3.g: 3c, 3w

Louise Rolsted Ahlmann Iversen (LR)
Træffes på lr@hels-gym.dk Vejlederlokale 1
GF-hold: GF3, GF4
1.g: 1s
2.g: 2s, 2q
3.g: 3s, 3t

Malene Bøggild Høymark (MBH)
Træffes på mbh@hels-gym.dk
Vejlederlokale 2
GF-hold: GF5, GF6
1.g: 1x, 1v
2.g: 2x, 2y
3.g: 3v, 3y

Mikkel Emil Jensen (MEJ)
Træffes på mej@hels-gym.dk
GF-hold: GF7, GF8
1.g: 1t, 1z
2.g: 2t, 2z
3.g: 3x, 3z
Studievejledere
Helle Danielsen (HD), træffes på hd@hels-gym.dk Vejlederlokale 3. GF-hold: GF1 og GF2 1.g: 1c og 1y 2.g: 2c og 2w 3.g: 3c og 3w
Louise Rolsted Ahlmann Iversen (LR), træffes på lr@hels-gym.dk. Vejlederlokale 1. GF-hold: GF3 og GF4 1.g: 1s 2.g: 2s og 2q 3.g: 3s og 3t
Malene Bøggild Høymark (MBH), træffes på mbh@hels-gym.dk. Vejlederlokale 2. GF-hold: GF5 og GF6 1.g: 1x og 1v 2.g: 2x og 2y 3.g: 3v og 3y
Mikkel Emil Jensen (MEJ), træffes på mej@hels-gym.dk. GF-hold: GF7 og GF8 1g: 1t og 1z 2g: 2t og 2z 3g: 3x og 3z




Kom på besøg og se det med egne øjne.
Du er også velkommen til at kontakte skolen direkte, hvis du har spørgsmål til os om optagelse.
